Diváci přivítali amerického herce bouřlivým potleskem. John Malkovich prozradil několik informací o vzniku jeho režijní prvotiny: "Uvidíte film, který jsme s Laurou Moranteovou natáčeli v roce 2000 spolu s dalšími výbornými herci Javierem Bardemem a Juanem Diegem Bottou. Hudbu k filmu složil talentovaný muzikant a skladatel Alberto Iglesias. Točili jsme v Madridu a jeho okolí, v Portugalsku a Ekvádoru. Mám ho moc rád a je to můj první a zatím jediný film, který jsem režíroval," dodal Malkovich.

Na pódium Velkého sálu hotelu Thermal dorazila také herečka Laura Moranteová, která ve filmu Tanečník seshora ztvárnila hlavní ženskou postavu Yolandy. "John Malkovich byl na natáčení velmi klidný. Bylo velké horko, my jsme natáčeli v létě v Madridu, bylo nějakých 35 stupňů a on měl na sobě jako jediný pořád oblek, kravatu. Všichni umírali horkem, ale on ne - byl pořád klidný, usměvavý. Bylo to všechno krásné," vyprávěla italská herečka o natáčení s Malkovichem.

V centru příběhu je policejní detektiv Agustín Rejas, který musí řešit spolu se svým speciálním týmem náročný úkol. Musí dopadnout iniciátora celé série teroristických útoků, při kterých umírají civilisté, starostové měst, radní i členové vlády. Důležitou roli hraje ve filmu také atraktivní učitelka baletu Yolanda, ke které chodí na kurz Rejasova dcera. Yolanda vyšetřovatele čím dál více přitahuje, ale skrývá v sobě šokující tajemství. Napínavý snímek mísí prvky milostného dramatu, akčního filmu i thrilleru.

Johna Malkoviche inspirovala k realizaci jeho prvního celovečerního snímku kniha Nicholase Shakespeara. Malkovich je veřejnosti známý spíše jako úspěšný filmový herec. Na svém kontě má celou řadu komerčních i umělecky hodnotných snímků, mezi které patří S nasazením života, Nebezpečné známosti, O myších a lidech, Mary Reilly, Con Air, Po přečtení spalte nebo Muž se železnou maskou.