Davisův pohár, čtvrtfinále:

Česká republika - Argentina 1:0

Tomáš Berdych (ČR) - Juan Monaco (Arg.) 6:4, 2:6, 2:6, 6:3, 6:2

Tomáš Berdych jako česká jednička nastoupil proti Argentinci Juanu Monakovi koncentrovaně a už ve čtvrté hře využil při soupeřově podání první ze dvou nabízených brejkbolů. Jenže vzápětí nabídl Monakovi čtyři možnosti na rebreak a Jihoameričan tu čtvrtou využil. Za stavu 3:3 se začínalo znovu. Berdych opět zaútočil v osmé hře za stavu 4:3, kdy se mu opět na první pokus podařilo Monakovi sebrat servis. Jenže historie se opakovala. Přestože Berdych vedl 30:15, nakonec set nedoservíroval a soupeř snížil na 4:5. Berdych se při Monakově servisu za stavu 30:30 úspěšným volejem dostal k prvnímu setbolu a ten nabíhaným forhendem využil a vyhrál 6:4.

Druhý set začal český reprezentant špatně. Hned v úvodním gamu si prohrál servis a Monako vzápětí zvýšil své vedení na 2:0. Za stavu 1:3 měl Berdych problémy se svým podáním i v páté hře, ale 2 brejkboly Monaka odvrátil a snížil na 2:3. Jenže Berdych se ve druhém setu opravdu úderově trápil a v koncovce prohrál svůj servis podruhé. Za stavu 5:2 šel Monako podávat na vítězství ve druhém setu a svou roli zvládl bez problémů a srovnal tak průběh zápasu na 1:1 na sety.

Nepohoda Berdycha se projevila i na začátku třetího dějství. Při svém servisu prohrával 0:40, celkově nabídl Monakovi čtyři možnosti k brejku, ale nakonec se vzchopil a důležitou hru vyhrál. Jenže za stavu 2:2 přeci jen chybující Berdych svůj servis ztratil a Argentinec naopak pokračoval v kvalitním výkonu. Získal druhý Berdychův servis a dovedl třetí sadu opět do vítězného stavu 6:2 a celkovému vedení 2:1 na sety.

Po třetím setu si Berdych odskočil do šatny a po návratu na kurt se zklidnil. V mimořádně dlouhé a důležité čtvrté hře za stavu 2:1 uhrál Berdych několik skvělých míčů a využil druhý brejkbol. Vedení 3:1 mu opět dodalo sebevědomí a čtvrté dějství dotáhl s přehledem do vítězství 6:3 a k rozhodujícímu pátému setu. Psychickou výhodu potvrdil český reprezentant i v rozhodujících chvílích. Hned ve třetí hře páté sady získal Argentincův servis a zápas se mu povedlo otočit. Po téměř třech a půl hodinách dovedl zápas po proměnění čtvrtého mečbolu do vydřeného vítězství.