„Začátek nebyl podle mých představ,“ přiznal Tomáš Berdych po vítězném utkání. Přestože vyhrál první set, psychické výhody a pozice favorita nevyužil. „Nepovedlo se mi zápas zlomit na začátku po prvním vyhraném setu. I když jsem vyhrál první set, tak to nebylo ono. Monaco se po prvním setu zlepšil, dobře se pohyboval a nekazil. Naopak já jsem toho pokazil strašně moc,“ pokračoval Berdych.

Po třetím setu si Berdych za stavu 1:2 na sety odskočil do šatny a na kurt se vrátil v lepší pohodě. „V šatně jsem se po třetím setu uklidnil. Radek Štěpánek se mě snažil vyhecovat, ať jsem trpělivý a snažím si jít pro zlom v utkání. Radek odehrál takových zápasů hodně, takže mi jeho rady pomohly,“ uznal Berdych. „Naštěstí se hraje na tři vítězné sety a povedlo se mi to otočit,“ radoval se,
Jestli nastoupí do sobotní čtyřhry po boku Radka Štěpánka, nechtěl Berdych předjímat. „Jsem unavený, ale zase to byl vítězný zápas, takže se únava snáz setřepe,“ přemýšlí. „Těžko říct, jak se v sobotu rozhodneme. Uvidíme taky, jak se povede Ivo Minářovi, teď mu půjdeme fandit,“ dodala česká tenisová jednička.