Až doposud se lidem vracely poplatky za recepty pouze z jediné lékárny zřizované krajem, která se nachází v Karlových Varech. Vedení kraje plánovalo otevřít další krajské lékárny v Chebu a Sokolově, ale nepodařilo se najít odborný personál. Ve snaze ochránit své obyvatele, zvolil kraj novou cestu a plánuje vracení poplatků ze všech lékáren v regionu.

"Aby lidé dostali zpět své peníze, budou muset na krajský úřad zaslat speciálně vyplněný formulář společně s ústřižkem z lékárny. Peníze jim pošleme zpět složenkou nebo na jejich účet," informoval hejtman Novotný. Zatím však nejsou stanovena přesná pravidla pro vracení poplatků. Příslušný formulář bude zřejmě ke stažení na internetu nebo volně k dostání v krajských nemocnicích. Vedení kraje předpokládá, že lidé nebudou kvůli placení poštovného posílat jednotlivé ústřižky z lékárny, ale požádají o vrácení poplatků například jednou měsíčně.

Nové krajské opatření by mělo ulehčit krajské lékárně v areálu karlovarské nemocnice, která byla po zavedení poplatků doslova zavalena pacienty, zatímco v soukromých lékárnách klesaly tržby. Kraj se tak snaží vyhnout případným žalobám ze strany soukromých lékáren, které se tak mohou cítit diskriminovány.