"Moc jsem se do Slavie těšil, cítím se tu jako doma. Těším se na práci a doufám, že se nám znovu povede dostat se do Ligy mistrů," pronesl Krajčík po svém návratu do celku českého mistra. Pak už popisoval, jak se jeho návrat zrodil. "Trenér si mě zavolal, jestli bych o návratu do Slavie uvažoval. Když to shrnu, měl o mě zájem, který jsem já přivítal. Jsem rád, že to takhle dopadlo," uvedl.

Definitivní dohoda byla na spadnutí zhruba před deseti dny. "Minulý víkend jsme si sedli a řekli si nějaké představy. Nebyla to dlouhá jednání, zapojil jsem se do přípravy a pak se můj příchod dořešil. Ani mi to nepřijde jako dlouhá doba. Tým se trochu proměnil, ale to zdravé jádro tady zůstalo," tvrdí Krajčík.

Slavia přes léto mohutně posiluje a Krajčík bude mít na postu pravého obránce velkou konkurenci. "Zájmem trenéra Jarolíma jsem byl překvapen, jelikož jsem věděl, že klub přivedl Čelůstku ze Zlína a pravých obránců je tady spousta. Nebavili jsme se, kde bych měl hrát. Trenér ví, jaký jsem hráč i co dokážu. Myslím, že kdybych měl hrát, budu hrát to samé, co jsem hrával už dříve," prohlásil.

Do Slavie přichází jednatřicetiletý fotbalista jako volný hráč. "Prezident Regginy si po sestupu stanovil nějaký platový strop, takže všichni zkušenější hráči a ti, kteří měli lepší smlouvu, odešli. Zůstali tam mladí hráči, ani nevím, jak to tam teď vypadá. Všichni hráči ze základu, celkem asi třináct, odešlo volně za lepším," řekl Krajčík. "Reggina byla jen o tom, že se tam hrála Serie A. Ty zápasy něco člověku dají, mohl jsem si udělat obrázek a v určitých věcech jsem se zlepšil. Hlavně to zvýší hráči sebevědomí," dodal.

Své půlroční dojmy z italského angažmá Krajčík popsal s chladnou hlavou i přesto, že zažil ostrý "jižanský" temperament. "Nesetkal jsem se s nějakým napadáním nebo výtržnostmi, jako třeba převrácení auta a podobně. Ta mentalita a mezilidské vztahy jsou ale v Itálii úplně jiné, než je to tady v Čechách nebo na Slovensku," potvrdil.

"Jednou to odnesl ručně stručně, jak se říká, prezident Regginy. Dokonce musela být přivolána policie. Tohle se tam běžně děje, mně se takové problémy naštěstí vyhnuly," zakončila staronová tvář ve slávistickém dresu.