Dostálek se vrací za trenérem, pod kterým ve Slavii odehrál nejlepší léta své fotbalové kariéry. V dresu Boby Brno pak nastartoval v roce 1993 svoji úspěšnou profesionální kariéru.

Brno řeší situaci na postu defenzivních hráčů. Je pravděpodobné, že kvůli mistrovství světa dvacetiletých fotbalistů přijde na několik zápasů o Lukáše Marečka a trio Schneider, Hušek a Večeřa trápí zdravotní problémy. „Kvůli marodce momentálně nemáme náhradu za Lukáše Marečka, takže jsme oslovili Ríšu,“ vysvětluje Miroslav Beránek, který Dostálka na postu defenzivního záložníka pamatuje ještě z působení ve Slavii. Dostálek ale se k týmu připojí až za několik dnů. „Jsme už vlastně domluveni, chybí jen nějaké formality. A hlavně měl Ríša menší zdravotní problémy, kvůli kterým se k nám připojí nejdřív až příští týden,“ doplnil kouč.

Dostálek začínal s fotbalem v Jarošově, po vojně v Kroměříži se prosadil v prvoligovém Brně, odkud před deseti lety zamířil do Slavie Praha. Naplno se ukázal až na podzim roku 2002 pod trenérem Beránkem a dostal se do národního týmu. O rok později se upsal ruské Kazani, ze které se vrátil zpět počátkem roku 2005. Dalších šest měsíců hostoval ve Slovácku, v létě zamířil do německého Aue a další rok působil v Siegenu. Působil i v divizní Líšni a poslední půlrok v opět v první lize ve Zlíně. V české nejvyšší soutěži odehrál 297 utkání, ve kterých vstřelil 57 branek.

Brno dále získalo slovenského stopera Juraje Križka z Trenčína a testuje bývalého gólmana chorvatské jedenadvacítky Igore Luketiče z Hrvatskeho Dragovoljace. Je totiž možné, že zahraniční angažmá ve Feyenoordu Rotterdam nebo v Anglii by mohl získat brankář Martin Lejsal.