Bezprostředně po loupeži a vyhlášení pátrání po nemaskovaném lupiči dostala policie dva tipy, ale ani jeden z nich nakonec nevedl k dopadení pachatele. "Oba se ukázaly jako liché," konstatoval vrchní komisař z Bartolomějské ulice Hyhlík. Policie má přesto dostatek důkazního materiálu. "Kromě fotografií pachatele z bezpečnostních kamer se jedná zejména o ukradené peníze a některé části oděvu pachatele," uvedl kriminalista s tím, že pracovnici přepadené banky se podařilo do igelitové tašky s ukradenými penězi vložit i bezpečnostní partonu s barvou. Ta explodovala krátce po útěku muže z banky na Bělohorské ulici a poskytla policistům důležitou stopu. "Protože pachatel utíkal se žlutou taškou s označením BILLA, ze které vycházel dým z bezpečnostní patrony po ulici, máme řadu svědků, kteří ho potkali," poznamenal Hyhlík. Stopa po muži přesto končí na Patočkově ulici, kam lupič seběhl z Bělohorské ulice po schodech. "Zde odhodil nejen tašku s obarvenými penězi, ale i některé své svršky," uvedl kriminalista a doplnil, že nelze vyloučit ani variantu, že zde na pachatele čekal komplic.

Další stopa se objevila hned druhý den po přepadení. "V lokalitě Nových Butovic a Stodůlek jsme v hernách zajistili několik bankovek, které nesly znaky znehodnocení stejnou barvou, jako byla použita v Břevnově," popsal policista a dodal, že na obarvené tisícikoruny policii upozornila obsluha heren a barů. "Z původního sedmdesátitisícového lupu tak mohlo pachateli zůstat maximálně pár tisíc korun," dodal policista. Právě to, a skutečnosti, že se pachatel přepadení nijak nemaskoval a navíc bezdůvodně střílel z ostré zbraně, vzbuzuje v kriminalistech největší obavy. "Je zde samozřejmě předpoklad, že po tomto v uvozovkách úspěchu, to zkusí znovu," naznačil kriminalista. Zatím ale policie nemá žádné poznatky, že by pachatel od 18. června zaútočil jinde v Praze nebo republice.

O nebezpečnosti mladého muže svědčí i to, že v bance střílel naprosto bezdůvodně a cíleně. "Už do banky vstupoval s nabitou a nataženou zbraní, kterou cestou od dveří neustále mířil na personál," popsal přepadení kriminalista a dodal, že ke střelbě nebyl muž nijak vyprovokován. "Křičel povely a najednou znenadání otočil zbraň směrem ke dvěma pracovníkům banky v rohu místnosti a bez míření vystřelil. Kulka se zaryla do zdi asi půl metru od hlavy jednoho z nich," dodal. Kriminalisté tak na místě zajistili nejen kulku, ale i nábojnici z pistole ráže 7,65 mm. "Obě jsou nyní zkoumány odborníky na balistiku," dodal policista Hyhlík.

Informace k osobě asi 35letého pachatele policie přijme na lince 158. Vzhledem k jeho nebezpečnosti ale kriminalisté veřejnost varují před jakýmkoli pokusem o jeho zadržení.