Neštěstí se stalo ve čtvrtek kolem 20.30n, mladá čtyřiatřicetiletá žena ze Vsetínska se podle policejní mluvčí Jany Bartíkové právě vracela do areálu ze svého auta. Na nechráněném železničním přejezdu ji srazil vlak, který jel ve směru od Vizovic na Zlín. "Podle svědků měla žena v ruce mobilní telefon. Přestože vlak projížděl jen krokem, strojvůdce nemohl srážce zabránit," poznamenala Bartíková. Vlak ženě amputoval jednu nohu, další noha byla v tak vážném stavu, že se zdravotníci domnívali, že přijde i o ni. Tyto prognózy se ale naštěstí nepotvrdily. "Pacientka byla přivezena v kritickém stavu, byla okamžitě operována pro drtivé poranění nohou, zejména levé, která bohužel musela být kompletně amputována. Utrpěla také poranění v oblasti pánve a hrudníku. Momentálně není v přímém ohrožení života, je na přístrojích hospitalizovaná na Klinice anesteziologie a resuscitace Fakultní nemocnice Olomouc a čeká ji ještě další operace," podotkl Havrlant.

Dlouho nebyla policistům známa identita poraněné ženy. Přestože pořadatelé několikrát na pódiu vyhlašovali, aby se policistům přihlásil ten, kdo postrádá svou partnerku, na výzvu několik hodin nikdo nereagoval. "Až kolem půlnoci její věci identifikoval partner," konstatovala Bartíková.

Tragédie, jaká nemá v historii konání vizovického festivalu obdoby, se potýkala také s nepochopitelným přístupem návštěvníků. "Ti policistům v podstatě neumožnili průjezd, mačkali se na auto a houpali s ním," uvedla Bartíková.

Její slova agentuře Mediafax potvrdil ve čtvrtek večer i přímý svědek události. "Bylo to strašné. Lidé místo aby se snažili zraněné pomoci nebo alespoň uvolnit cestu zdravotníkům a policistům, jen vytvořili hlouček a zírali. Někteří se dokonce nad neštěstím bavili. Bylo to odporné," popsal tragédii mladý muž. Událost jím natolik otřásla, že po své výpovědi policistům ho přátelé museli odvést ke zdravotníkům, kteří mu podali uklidňující léky.