Dle mluvčího krajské záchranné služby Petra Olšana přišla dívka při střetu i o druhou nohu. Jednu nohu jí vlak amputoval pod kolenem a druhou nad ním. "Nehoda se stala na širé trati ve Vizovicích, v areálu festivalu" sdělil prvotní informace mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Jak uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková, zraněná u sebe neměla doklady, takže policie neví, o koho se jedná, ani jak bylo děvče staré. Mluvčí upřesnila, že nehoda se stala na nechráněném přejezdu a účastnice festivalu šla pravděpodobně s mobilem v ruce.

Dívce začala poskytovat první pomoc soukromá záchranná služba, která měla na festivalu své stanoviště. Zdravotníci připojili zraněnou na umělou plicní ventilaci a poté ji předali do péče zlínské záchrance, která ji v kritickém stavu převezla do nemocnice ve Zlíně. Vrtulník pak dívku transportoval do Olomouce.

Podle svědka, který nehodu viděl a je těžce psychicky otřesen, dav fanoušků rockového festivalu nehodě přihlížel, blokoval příjezd záchranky a zraněné vůbec nikdo nepomohl. Vlaková doprava je na trati přerušena, souprava čeká na příjezd Drážní inspekce.

Největší mezinárodní rockový festival pod širým nebem tak letos začal tragédií. Do Vizovic míří umělci z 11 zemí světa. Tato nehoda se do historie festivalu zapíše jako úplně první vlakové neštěstí, které se stalo přímo v areálu vizovické likérky.