Pro Mináře bude zápas nesmírně obtížný, do nominace se dostal místo nemocného Jana Hernycha a za normálních okolností by plnil jen roli tréninkového parťáka. Podobně jako před třemi roky proti USA však nahradil Štěpánka. Tehdy ve čtyřech setech na antuce ve stejné hale prohrál s Andy Roddickem, když Štěpánek Davis Cup bojkotoval. Nyní se Štěpánek nestihl zotavit po Wimbledonu ze svalového zranění a Mináře čeká další elitní světový tenista Del Potro.

„Bude to nesmírně těžký zápas, nemám proti Del Potrovi co ztratit. Zkusím překvapit,“ prohlásil po čtvrtečním losu Minář, který vypadal velice nervózně. „Tehdy jsem hrál proti sedmému hráči světa, který už toho měl hodně za sebou. Nyní mě čeká světová pětka,“ podotkl Minář.

Del Potro má v posledním roce skvělou formu a v semifinále Roland Garros málem překazil Federerovi cestu za splněním snu, tedy vítězství na pařížské antuce. „Má opravdu výbornou formu, skvělý servis, je vysoký, má dobré údery od základní čáry z obou stran a dobrý pohyb,“ nenachází na jeho hře výrazné slabiny. „Povrch je naše výhoda, ale on se určitě za ten týden na taraflex adaptoval,“ myslí si Minář.

České dvojce by mohl psychicky pomoci její parťák Berdych, který je proti Monakovi favoritem. „Bylo by fajn, kdybych donesl do šatny první bod. Ale Monaco je zkušený a nebezpečný hráč s dobrým pohybem. Musím dobře servírovat, a pak by to mohlo jít,“ přidal Berdych.

Zápasy v ostravské ČEZ Aréně začínají v 15 hodin, přímý přenos na ČT4 Sport startuje o 10 minut dříve.

Program:
15.00 Tomáš Berdych (ČR) - Juan Monaco (Arg.)
po skončení utkání a zhruba dvacetiminutové přestávce Ivo Minář (ČR) - Juan Martín del Potro