Třicetiletý obránce působil v uplynulé sezoně v zámořské NHL v týmech Caroliny a Tampy Bay. Odchovanec jihočeského klubu se vrací do rodného města po dvou letech. V sezoně 2007/08 nastoupil v barvách Českých Budějovic k šesti utkáním. "Ano, je to jisté, Josef Melichar se dohodl na angažmá v Českých Budějovicích," přiznal agentuře Mediafax Vansa. "Krátce po patnácté hodině zde podepsal roční smlouvu," doplnil.

Vansa posléze upřesnil, že Českobudějovičtí uzavřeli s Melicharem následující dohodu: "Smlouva má dvě části. Ta první je, že do 15. listopadu 2009 bude určitě působit v Českých Budějovicích. Pokud si do tohoto termínu nesežene jiné zahraniční angažmá, tak bude u nás hrát celou sezonu. Pokud si zahraniční angažmá sežene, smlouva zanikne k 16. listopadu 2009."

Melichar se loni po roční odmlce vrátil z Evropy do NHL. Na sezonu však nebude vzpomínat v dobrém. Carolina, která ho před začátkem ročníku angažovala, ho v průběhu sezony vytrejdovala do Tampy Bay. Ani tam však odchovanec Českých Budějovic dlouho nepobyl, musel dokonce skousnout dvojí přeřazení do farmářského týmu. Rozhodl se tedy pro návrat do Evropy.

"Pepa je místní, jeho požadavky navíc nebyly nijak přemrštěné, takže jsme se domluvili velmi rychle," dodal Vansa.