"Obecný názor je, že má nejlepší muzika je k filmu Piano, ale já o tom nejsem zcela přesvědčen. Daleko radši mám třeba sonátu In Re Don Giovanni," řekl Nyman. V poslední době spolupracoval s Davidem Alburnem, frotmanem britské skupiny Blur, na soundtracku Dravci režisérky Antonie Bird.

"Soulový zpěvák David McAlmond nazpívá písničky na mou starší hudbu a album vyjde v září. To bude určitě nová zkušenost, stanu se součástí popkultury. O tom jsem nikdy neuvažoval, když jsem od roku 1965 do roku 1991 skládal muziku k filmům Petra Greenwaye," řekl Nyman.

V Ostravě se Nyman těší na produkci rockera Davida Byrneho.

Hudební festival Colours of Ostrava, který probíhá od 9. do 12. července, nabízí svým návštěvníkům vystoupení více než 100 kapel, sólových muzikantů či DJů na deseti scénách. Mezi hlavní headlinery festivalu patří formace Stereo MC´s z Velké Británie, David Byrne z USA, britský muzikant Jamie Cullum, Jon Anderson, jihoafrický hudebník Johnny Clegg, finsko-americká formace KTU, irští Jape, britská kapela Morcheeba nebo formace Glenn Kaiser Band ze Spojených států amerických. V Ostravě zahrají i zástupci české scény jako jsou například muzikanti David Koller, Lenka Dusilová, Michal Pavlíček, Jaromír Nohavica či skupiny Mňága a Žďorp, Švihadlo, Žamboši, Xindl X, Tata Bojs, NightWork a Vypsaná Fixa.