"Tohle na mě udělalo dojem. Je tu napětí skoro jako při prvním natáčecím dni. Je krásné, že mohu film uvést před filmovými nadšenci," řekl ve Velkém sále hotelu Thermal Isaach De Bankolé, který patří mezi významné hosty 44. ročníku karlovarského festivalu. Hranice ovládání pro něj představuje čtvrtou filmovou zkušenost s režisérem Jimem Jarmushem.

Projekci filmu Hranice ovládání si nenechal ujít herec a režisér John Malkovich, jehož Bankolé označil za dobrého přítele, se kterým se dlouho neviděl.

Herec Isaach De Bankolé, který pochází z Pobřeží Slonoviny, patří mezi oblíbené Jarmuschovy herecké představitele. Režisér jej obsadil již v roce 1991 do své tragikomedie Noc na Zemi, do akčního filmu Ghost Dog - Cesta samuraje nebo do snímku Kafe a cigára z roku 2003. V kriminálním filmu Hranice ovládání společně s Bankolém účinkuje Tilda Swintonová, Bill Murray, Johna Hurt nebo Gaela García Bernal.

Jim Jarmusch patří mezi nejznámější představitele americké nezávislé filmové tvorby. Svou režijní dráhu zahájil v roce 1980 snímkem Trvalá dovolená. Jeho další dílo Podivnější než ráj bylo pozitivně přijato na filmových festivalech. Drama Zlomené květiny z roku 2005 bylo oceněno v jihofrancouzském Cannes Velkou cenou poroty.