Francouzská režisérka, která žije již několik let ve Spojených státech amerických, vyprávěla o své inspiraci k natočení snímku Duše Paula Giamattiho: "Můj film inspiroval sen, proto je také atmosféra ve filmu velmi snová. Já nevyhledávám logiku. V tom spočívá ta krása, když využíváte sen pro svou tvorbu." Barthesová prozradila, že v jejím dávném snu figuroval režisér Woody Allen a duše lidí. Allen je jejím oblíbeným režisérem a autorka dokonce uvažovala, že by jej do snímku obsadila. "Jsme obrovský fanoušek Woodyho Allena. S kamarády jsme podnikali allenovské maratony a chronologicky jsme sledovali jeho filmy," uvedla Barthesová a dodala, že by ji zajímala Allenova reakce po zhlédnutí jejího filmu.

Obsazení Woodyho Allena údajně nebyla vůbec reálná představa, a proto hledala režisérka jiného hereckého představitele. Okamžitě ji napadl Paul Giamatti, kterému psala jeho roli přímo na tělo. "Paul Giamatti je fantastický herec, pro filmaře je to jako sen. Je to jeden z nejlepších amerických herců své generace," prohlásila mladá režisérka, v jejímž filmu lze naleznout odkazy na Gogolovy Mrtvé duše. Barthesová vůbec neuvažovala o jiném představiteli titulní role. Giamatti ztělesňuje vše, co režisérka vyžaduje.

Sophie Barthesová také prozradila, že má raději filmy, ve kterých není vše jasně řečeno do konce, a některé otázky zůstávají nezodpovězeny. Potěšilo by ji, kdyby o jejím filmu diváci přemýšleli a pokládali si otázky ohledně filmových postav.

V současnosti pracuje Barthesová na dvou scénářích. První příběh mísí komediální a sci-fi prvky a druhý bude temným filmem z prostředí 60. let 20. století v Los Angeles. Přiznala se, že by opět ráda spolupracovala s Paulem Giamattim, ale plány na obsazení jsou zatím příliš daleko.