Jan Hřebejk pustil novinářům pětiminutovou ukázku z chystaného dramatu, která pochází z prvních 14 dnů natáčení. "Film je v procesu. My jsme ve dvou třetinách natáčení," prozradil režisér na adresu svého nového snímku.

Tvůrčí duo Hřebejk a Jarchovský se vůbec poprvé pustilo čistě do dramatického žánru. Jejich doménou byly do této doby zejména komedie, ve kterých se odrážela také vážnější témata jako například Pelíšky, Musíme si pomáhat nebo Kráska v nesnázích. "Pro nás je tento 10. film takovou změnou, protože se jedná o drama, které se odehrává v současnosti, ale jeho tématem je i minulost," dodal Hřebejk.

V hlavních rolích se objeví Martin Huba, Lenka Vlasáková a Daniela Kolářová. Diváci se mohou těšit také na Milana Mikulčíka, Antonína Kratochvíla či Petru Hřebíčkovou. Ladislav Chudík ztvární ve filmu vysoce negativní postavu bývalého vyšetřovatele Stb. "S panem Chudíkem už máme natočeno všechno a myslím, že je to zajímavá a hodně odlišná role od primáře Sovy," zavtipkoval režisér. Název snímku - Kawasakiho růže je podle režiséra především metaforou. Konkrétní důvody nechtěl prozradit, aby to nepůsobilo příliš banálně.

Natáčení probíhalo ve švédském Göteborgu, v Praze i v severních Čechách. Připravovaný komorní film vyžaduje celkem 30 natáčecích dní a do kin se dostane na začátku nebo na jaře příštího roku.