PRAHA - "Zatím je přihlášeno 44 dětí ze záplavových oblastí Životice, Ženklava a Bludovice na Novojičínsku. Děti již tuto sobotu vyzvedne autobus Prahy 10 a doveze je přímo do našeho horského hotelu v Krkonoších, kde pro ně bude připraven čtrnáctidenní program," uvedl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS).

S nabídkou Praha 10 oslovila organizaci ADRA a též starosty nejvíce zasažených obcí. "Chtěli jsme alespoň takto pomoci rodičům dětí z povodní zasažených obcí, kteří mají nyní mnoho dalších starostí," doplnil Lipovský. Tábor podle starosty vedou zkušení pracovníci radnice, kteří mají s dětmi dlouholeté zkušenosti. "Děti jsou vystaveny mnohem většímu psychickému tlaku a jejich rodičům snad tato naše akce ulehčí v jejich nelehké životní situaci," dodal starosta Lipovský.

V poslední době je to již druhý tábor, který byl upořádán pro děti z oblastí zasažených povodněmi. V úterý oznámil ministr vnitra Martin Barták, že armáda nabídla také 50 dětem své rekonvalescenční prostory v Bedřichově a děti tam odcestují na letní tábor.