Plzeňský soud uznal Františka Červeňáka (39), Václava Slavíka (34) a Vladimíra Gondáše (25) z přepadení pěti prostitutek, které se se svými zákazníky v lesích na Domažlicku chystaly k milostným hrátkám. "Přepadení probíhalo téměř vždy podle stejného nebo podobného scénáře, Červeňák přiběhl k vytipovanému autu s pistolí v ruce, držel v šachu přepadené, zatímco Slavík s Gondášem prohledávali vozidlo," uvedla v obžalobě státní zástupkyně Václava Brýdová. Podle jejích slov v některých případech donutili pachatelé své oběti lehnout na zem, předtím než je okradli. Jednu prostitutku také polili benzínem a hrozili, že ji zapálí. S pistolí u hlavy nutili přepadené, aby jim odevzdali peníze, mobily a další cennosti. Jejich kořist nebývala velká. Většinou šlo o částky kolem 100 až 300 eur. V jednom případě přepadla a okradla trojice pár německých milenců, kteří se v autě oddávali milostným hrátkám.

Obžalovanému Červeňákovi a Slavíkovi tehdy pomohla skutečnost, že se ke svým činům doznali a jednání litovali. Naopak Gondáš se odmítl vyjádřit ani nespolupracoval a přitížilo mu, že kromě loupeže ho soud uznal vinným ze spáchání další trestnou činnost, jako jsou ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. Za to si vysloužil ještě další dva roky vězení navíc.

Podle mluvčího Vrchního soudu v Praze Jana Fořta odvolací senát zrušil výrok o trestu právě v té části obžaloby, která se týkala ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. "Tak si obžalovaný Gondáš odsedí stejný čtyřletý trest ve věznici s ostrahou, jako jeho společníci," poznamenal mluvčí s tím, že Gondáš byl nakonec jediným, kdo se proti rozsudku plzeňského soudu odvolal.