Mezi hlavní headlinery festivalu patří formace Stereo MC´s z Velké Británie, David Byrne z USA, britský muzikant Jamie Cullum, Jon Anderson, jihoafrický hudebník Johnny Clegg, finsko-americká formace KTU, irští Jape, britská kapela Morcheeba nebo formace Glenn Kaiser Band ze Spojených států amerických. V Ostravě zahrají i zástupci české scény jako jsou například muzikanti David Koller, Lenka Dusilová, Michal Pavlíček, Jaromír Nohavica či skupiny Mňága a Žďorp, Švihadlo, Žamboši, Xindl X, Tata Bojs, NightWork a Vypsaná Fixa.

Moderátorem letošního ročníku Colours of Ostrava je herec Jan Budař. Návštěvníci se kromě pravidelných Budařových vstupů mohou těšit na jeho koncert s kapelou Eliščin Band, se kterou představí tvorbu z alba Proměny.

V rámci doprovodného programu proběhnou divadelní představení, diskuse, projekce filmů v kinokavárně, workshopy a nebude chybět ani dětský svět pro nejmenší návštěvníky.

Vstupenky jsou k dostání přímo na místě konání festivalu v ceně od 390 do 990 korun. Pro hudební fanoušky, kteří se do Ostravy dopraví vlakem, je připravena desetiprocentní sleva na vstupenky po předložení platné jízdenky. Dále se dá uplatnit sleva pro studenty a mládež, kteří jsou držitelé karet ISIC, ALIVE, ITIC. Zvýhodněné vstupné si mohou také zakoupit senioři a držitelé průkazů ZTP a ZTP+P.