Jsou krásné, touží po titulu, a od těch co se hlásí do soutěže Taťány Kuchařové nebo Michaely Maláčové, je odlišuje jediné: jsou neslyšící. I přes svůj handicap se ale miss stát mohou. Promenády v plavkách a ostatních disciplín se zúčastní hned jednadvacet krásek z celého světa.

"Jedná se o plnohodnotnou soutěž srovnatelnou s oběma českými soutěžemi miss. Sám člověk neuvidí u neslyšících dívek žádný handicap, kvůli němuž by se nemohly ucházet o titul miss. Stejně tak jako slyšící dívky si ve volné disciplíně zvolily tanec, přednes básně nebo pantomimu," řekl prezident soutěže Josef Uhlíř.

Diváci budou ochuzeni pouze o rozhovor s dívkami vedený moderátorem. "Byl by to problém, protože zatímco některé dívky komunikují ve znakové řeči, některé ji ani neovládají, ale naopak mluví a odezírají ze rtů. To je případ například české finalistky, která je od mala zvyklá odezírat ze rtů," popsal Uhlíř.

Volba Miss neslyšících dívek začne v sobotu v sobotu od 19.30. Současně se světovou soutěží se bude konat i soutěž evropská, při níž porota zvolí nejkrásnější dívku Evropy a zároveň udělí titul miss sympatie. Vstupné je zdarma, zájemci si mohou vyzvednout lístky na recepci hotelu od 18:00 hodin.

Miss Deaf World se letos koná již podeváté.