Největší divácký úspěch zaznamenala doposud komedie Na velikosti záleží, která vznikla v koprodukci Německa, Izraele a Francie. Dramaturgové festivalu zařadili tento film do sekce Jiný pohled a snímek byl v Karlových Varech uveden v evropské premiéře. V centru příběhu jsou čtyři plnoštíhlí přátelé, kteří se vyrovnávají se svou nadváhou svérázným způsobem. Vrhli se na bojový sport sumo, ve kterém spatřují nový smysl života a odreagování od svých psychických problémů. Příběh, který vypovídá o kultu štíhlosti v současné společnosti, natočili izraelští režiséři Erez Tadmor a Sharon Maymon.

Druhé místo obsadilo francouzské drama Welcome, které natočil Philippe Lioret. Režisér ve svém filmu nahlíží na životy imigrantů, kteří touží po lepším životě v cizině a utíkají přes francouzský přístav Calais do Velké Británie. Komplikovaná imigrantská tematika je zde znázorněna na sedmnáctiletém Kurdovi Bilalovi, jenž se ocitá v cizí zemi. Snímek získal od diváků průměrné hodnocení 1, 23.

Třetí pozice patří překvapivě snímku Dívka z titulní strany od režiséra Charlese Vidora. Tento film pochází z roku 1944, a přesto se dokázal vyšplhat mezi nejoblíbenější festivalové snímky a získal hodnocení 1, 25.

Festivalové publikum nadchlo také drama Wrestler s Mickey Rourkem ve své životní roli. Akční snímek natočil americký režisér Darren Aronofsky, který si za své dílo odvezl Zlatého lva z loňského ročníku filmového festivalu v Benátkách. Film o bývalém šampionovi ve wrestlingu Randym Robinsonovi si vysloužil známku 1, 26.

Návštěvníci festivalu o divácké ceně rozhodují prostřednictvím hlasovacích lístků, jimiž mohou kvalitu filmu oznámkovat od jedničky do čtyřky. Výsledná známka je průměrem udělených bodů.