Režisér György Pálfi sdělil divákům své nadšení, že může být svědkem uvedení svého filmu v Karlových Varech: "Tohle je opravdu nádherná chvíle. My jsme si vůbec nepředstavovali, že bychom mohli s tímto filmem něco takového prožít, protože tohle je film s nízkým rozpočtem- spíše se žádným rozpočtem," řekl Pálfi a stručně objasnil, jakým způsobem jeho film vznikl: "My jsme si prostě koupili kameru, pak jsme vybrali devět zajímavých lidí a začali jsme natáčet. Hodně jsme improvizovali a natáčení trvalo 20 dní." Na závěr divákům poradil, aby si také zajistili kameru, sehnali přátele a zrealizovali vlastní film.

Pálfi se ve svém novém filmu zaměřil na osudy několika lidí žijících v Budapešti, jejichž osudy se vzájemně proplétají. Režisér se snaží zachytit rozmanité citové vztahy mezi ústředními postavami, ve kterých se odhalují i jejich charakterové vlastnosti. Ve vztazích panuje láska, vášeň, pomsta, zištnost, odpor i závislost. Filmovému dramatu předcházel krátký symbolický dokument o dětech v mateřské škole, ve kterém lze naleznout podobné typy vztahů jako u dospělých postav.

Režisér obsadil do snímku především neherce. Film Nejsem tvůj přítel vznikal bez jasně daného scénáře a Pálfi dal prostor svým hercům a celému štábu, aby sami vymýšleli, jak bude filmový příběh pokračovat.