Drama Himálaj korejského režiséra Jeona Soo-illa vypráví o postarším úředníkovi, kterého strastiplná cesta zavede do zapadlé vesnice v Nepálu. Muž v novém prostředí objevuje nepoznané emoce a proniká do podstaty zdejší nehostinné krajiny. Ústřední postavu ve filmu Himálaj ztvárnil Choi Min-sik, který je známý z formálně nápaditých snímků Oldboy a Nebohá paní Pomsta režiséra Chan-Wook Parka.

Originální komedie Duše Paula Giamattiho je dílem debutující americké režisérky Sophie Barthesové. Paul Giamatti zde ztvárnil slavného herce, který se nachází v období existencionální krize. Východisko z neřešitelné situace mu nabízí tajemná společnost zajišťující dočasné zmrazení duše. Giamatti si sice uleví od duševních problémů, jeho život ovšem záhy doprovázejí bizarní situace.

Po čtvrtečních projekcích bude mezinárodní porota, jíž předsedá francouzská producentka Claudie Ossardová, znát všech 14 soutěžních snímků 44. ročníku karlovarského festivalu. Držitel Křišťálového globu bude vyhlášen na sobotním závěrečném ceremoniálu.