Zátěž na zraněný kotník u české dvojky by na třídenní utkání byla příliš velká. Češi tak do úvodních dvouher nastoupí bez Štěpánka. "Rozhodli jsme se tak po dopoledním tréninku. Konzultovali jsme to s Radkem i panem docentem Kolářem. Terapie vypadá dobře a věřím, že v sobotu ve čtyřhře Radek nastoupí," řekl Navrátil.

Ivo Minář bude v souboji s Del Potrem zřejmě outsiderem. "Rozhodlo se to po dopoledním tréninku po konzultaci s naším kapitánem. Nemám co ztratit, poperu se o bod," řekl k nenadálé situaci Minář. Toho čeká druhý daviscupový duel kariéry. Předtím hrál jen s Američanem Roddickem, který byl v době utkání světovou sedmičkou. Del Potro proti Minářovi nastoupí dokonce z pozice světové pětky. "On těží ze servisu a bude to prostě těžké utkání, stejně jako bylo před lety proti Roddickovi," přiznává Minář, 64. hráč žebříčku ATP.

Juana Martina Del Potra nominace Mináře zaskočila. "Jeho nominaci jsme opravdu nečekali. Ale on je nebezpečný, zvláště na tomto velmi rychlém povrchu," soudí argentinská jednička.