Po loňském zápasu Radka Štěpánka s bývalou světovou jedničkou Petem Samprasem tak čeští fanoušci bílého sportu uvidí další výrazné osobnosti nedávné historie. Agentura Česká sportovní oslovila dvě tenisové osobnosti s nápadem uskutečnit tenisovou exhibici pod názvem Advantage Tennis. „Vybrali jsme Borise Beckera a Karla Nováčka. Každý si měl vybrat k sobě další tři tenisty,“ vysvětlil Miroslav Černošek, majitel České sportovní.

Boris Becker si vybral k sobě dva krajany Carla-Uwe Steeba a Erica Jelena, k nim pak přidal francouzského baviče Henriho Leconta. Karel Nováček má zase blízké přátelské vztahy ke švédským tenistům, proto oslovil Matse Wilandera a Stefana Edberga. Navíc tým doplní Jirka Novák, který je stále aktivním tenistou na ligové úrovni. „Všichni účast přijali, nikdo oslovený neodmítl,“ podotkla ředitelka turnaje Petra Langrová. „I když Wilander i Edberg museli odřeknout jiné akce veteránského okruhu.“

V exhibici se odehrají čtyři zápasy na jeden set. Podle předběžného programu by se měli nejprve střetnout ve čtyřhře dvojice Steeb/Jelen – Nováček/Novák. Po nich nastoupí na kurt Henri Leconte proti Matsi Wilanderovi. Druhý blok zápasů zahájí čtyřhra Becker/Leconte – Edberg/Wilander. Po nich nastoupí proti sobě bývalé světové jedničky Boris Becker a Stefan Edberg. „Nechceme ještě vše prozrazovat, ale budou určitá kritéria, podle kterých půjde o vítězství jednoho z týmů,“ dodala Langrová.

HVĚZDY AKCE ADVANTAGE TENNIS:
BORIS BECKER (NĚMECKO)
Bývalá světová jednička, vítěz šesti grandslamů (2 x Australian Open, 3 x Wimbledon, 1 x US Open). Wimbledonskou dvouhru vyhrál jako nejmladší vítěz v dějinách. Kariéru ukončil v roce 1999. Je mu 41 let. Dvojnásobný vítěz Davis Cupu. Nedávno se znovu oženil.

HENRI LECONTE (FRANCIE)
Vítěz Davis Cupu z roku 1991 a deblu na Roland Garros v roce 1984, kde se o čtyři roky později dostal do finále singlu. Má devět turnajových vítězství v singlu (na žebříčku nejlépe pátý) a deset v deblu (nejlépe šestý). Kariéry zanechal roku 1996. Je mu 46 let.

CARL-UWE STEEB (NĚMECKO)
Trojnásobný vítěz Davis Cupu má šest titulů z okruhu ATP, z toho tři ve čtyřhře. Je mu 41 let.

ERIC JELEN (NĚMECKO)
Dvojnásobný vítěz Davis Cupu vyhrál jeden singlový turnaj a pět deblových. Je mu 44 let.

KAREL NOVÁČEK
Vítěz 13 titulů ve dvouhře a 6 ve čtyřhře nyní žije na Floridě. Ve světovém žebříčku byl nejlépe osmý na podzim roku 1991. Během kariéry si nyní 44letý Nováček vydělal téměř čtyři miliony dolarů.

MATS WILANDER (ŠVÉDSKO)
Též bývalá světová jednička, vítěz sedmi grandslamů ve dvouhře (3 x Australian Open a Roland Garros, 1 x US Open). Z Wimbledonu má vítězství v deblu. Třikrát vyhrál Davis Cup. Člen Síně slávy. Kariéru ukončil v roce 1996, je mu 44 let.

STEFAN EDBERG (ŠVÉDSKO)
Lídr světového žebříčku ve dvouhře i čtyřhře získal šest grandslamových titulů v singlu (nevyhrál jen Roland Garros, na ostatních turnajích zvítězil dvakrát) a tři v deblu (2 x Australian Open, 1 x US Open). Také on skončil před 13 lety. Davis Cup vyhrál čtyřikrát. Dnes je mu 43 let.

JIŘÍ NOVÁK
Dlouholetá česká jednička vyhrála sedm singlových a 18 deblových titulů. V říjnu 2002 byl Novák pátým hráčem světa. Trojnásobný účastník olympijských her skončil před dvěma lety. Je mu 34 let.