BENEŠOV NAD PLOUČNICÍ - „Hejtmanka se v těchto oblastech seznámila se situací, která zde po povodních panuje,“ uvedl Šebesta s tím, že první žena Ústeckého kraje navštívila nejen sklady humanitární pomoci v benešovském kině nebo na obecním úřadu v Markvarticích, ale osobně se přesvědčila v řadě objektů, jak postupuje likvidace škod.

Rodinám postiženým povodněmi Vaňhová předala také množství čisticích, mycích a dezinfekčních prostředků, balené vody a dalších potřebných věcí. Humanitární pomoc měla hodnotu téměř sedm tisíc korun, které hejtmanka na nákup osobně věnovala.

„Moc mne mrzí, že s počátkem prázdnin a dovolených se ta naše příroda takhle rozezlila, nevím proč zrovna na obyvatele téhle části našeho kraje. Přijela jsem všechny podpořit a vyjádřit jim nejen morální účast představitelů kraje, ale hlavně jsem jim předala konkrétní návrhy na to, v čem jim Ústecký kraj může pomoci,“ řekla Vaňhová.

Podle ní jsou informace z míst postižených vodou, názory občanů a jejich požadavky zásadní a nutné pro jednání a výstupy krizového štábu Ústeckého kraje. Hlavně však pro koordinaci práce jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje a jejich spolupráce s představiteli měst a obcí.