LIBEREC - „Na celém území Libereckého kraje zasahovali hasiči s dalšími složkami integrovaného záchranného systému v 75 událostech. Největší škody byly kromě Nového Oldřichova v Osečné a v Jablonném v Podještědí na Liberecku a také v některých obcích Jablonecka, Semilska a Jilemnicka,“ řekla agentuře Mediafax náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová (Strana pro otevřenou společnost). Dodala, že o konkrétní pomoci Oldřichovu, opravách a případné stavbě nového mostu rozhodnou po páteční inspekci na místě živelné pohromy.

„V krizovém fondu kraje zbylo ještě 15 milionů korun a 15 vysoušečů. Prvních deset vysoušečů jsme předali již v neděli 5. července na pomoc městysu Strunkovice nad Blanicí na Prachaticku. To jsme ještě neznali rozsah škod v Libereckém kraji. O této pomoci rozhodli krajští radní 29. června,“ poukázala náměstkyně Lidie Vajnerová.

Příští zasedání krajské rady v pondělí 13. července bude mimořádné a radní budou mít na programu opět povodňové škody a vyúčtování zdravotnických poplatků za minulý měsíc.