Na ten si připravil speciální obutí. "Jsou to speciální boty, které odlehčují kloubům a posilují svaly, jsou univerzální na všechny povrchy, třeba i na lesní cesty. Je jim vlastně jedno, na čem běžím," vysvětlil Šmicer.

Zkušený fotbalista je podle slov nového trenéra národního týmu Ivana Haška hlavním kandidátem na post manažera fotbalové reprezentace, v takovém případě by však musel ukončit aktivní kariéru. Pokud se rozhodne v ní pokračovat, na hřišti ho fanoušci Slavie jen tak nespatří. "Do té doby, než to zkusím s míčem, uplyne ještě měsíc a půl," odhadl dobu svého návratu na hřiště.

Šmicer by rád zkusil nakouknout do další sezony. "Běhání je vítaná změna, na kterou jsem se po těch týdnech na kole těšil, mám velkou chuť ještě zkusit fotbal. Vidím, že se ve Slavii rodí mužstvo, které bude mít velkou kvalitu, bude to určitě velice zajímavá sezona," dodal trojnásobný mistr české ligy.

S týmem Slavie už opět trénují Benjamin Vomáčka, Ondřej Čelůstka a Vitalij Trubila. Ti se vyléčili z drobných šrámů, které utrpěli na začátku letní přípravy.