Anděl u moře je celovečerním debutem Frédérica Dumonta, a proto režisér před plný Velký sál hotelu Thermal předstoupil se značnou mírou nervozity. Publikum pod vedením moderátora Jiřího Macháčka mu však připravilo vřelé přijetí potleskem ve stoje a autor dojatě poděkoval za pozvání na festival. Světové premiéry filmu Anděl u moře se v Karlových Varech společně s režisérem zúčastnil představitel hlavní dětské role Martin Nissen.

Snímek Anděl u moře pojednává o vztahu mezi dvanáctiletým Louisem a jeho otcem, který mu hned v úvodu svěří své tajemství. Maniodepresivní otec svého potomka nečekaně informuje o tom, že hodlá v noci spáchat sebevraždu. Pro Lousie tak končí bezstarostné dětství na marockém pobřeží a řeší situaci, na kterou ve svém věku není připraven.

Námět filmu pochází z tragické zkušenosti, kterou režisér Frédéric Dumont zažil se svým vlastním duševně chorým otcem. Výsledná podoba filmu tak zhmotňuje jeho děsivé zážitky z dětství a soukromé životní trauma zprostředkovává divákům.