Nebezpečí silného a vytrvalého deště a povodní hrozí v Jihočeském kraji. Silně pršet by mělo v Královéhradeckém, Pardubickém kraji, na Vysočině, v Jihomoravském, Plzeňském a Zlínském kraji. V těchto místech meteorologové hlásí povodňovou pohotovost.

Povodňová bdělost je podle Českého hydrometeorologického ústavu nutná pro Středočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj.

Bouře působí frontální rozhraní mezi chladným vzduchem na severozápadě a teplým na jihovýchodě, které bude jen zvolna postupovat k východu. V okolí fronty se očekává úhrn srážek v průměru od 10 do 40 mm za 12 hodin, v bouřkách kolem 60 mm srážek. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti 20 až 25 m/s (70 až 90 km/h).

Srážky nejvíce zasáhnou oblasti Novohradských hor, Šumavy, Českomoravské vrchoviny, Orlických hor a Jeseníků. Vzhledem k nasycení půdy může dojít k prudkému krátkodobému rozvodnění toků, potoků, nebo i jindy suchých koryt, k zatopení sklepů, garáží, níže položených bytů, komunikací apod. Dosažení třetího stupně povodňové aktivity meteorologové předpokládají v povodí horní Malše.