"Podle nejnovějších správ šlo o šest raftařů, z nichž dva se po pádu do vody nedařilo najít. Byly informace, že se zřejmě utopili dva lidé, ale jednoho z nich jsme nakonec objevili a je v pořádku, takže ve vodě nám zůstal jeden - muž, kterého nyní hledají potápěči. Ze zachráněných celkem pěti lidí transportoval vrtulník dva ve vážném stavu do nemocnice," uvedla pro agenturu Mediafax mluvčí jihočeských hasičů Nicole Hovorková.

Mluvčí agentuře Mediafax sdělila, že při záchraně raftařů se navíc ještě převrátil člun i s tříčlennou hasičskou posádkou, které se podařilo se zachránit z převráceného a rozbitého člunu. "Dva hasiče odvezla záchranná služba do nemocnice. Jejich stav je stabilizovaný, jeden vyvázl bez zranění," doplnila Hovorková.

Ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý agentuře Mediafax sdělil, že v případě tonoucích šlo o čtyři muže a dvě ženy. "Žena středního věku byla předána na chirurgickou JIP a muže mladšího věku převezli na internu do strakonické nemocnice. Jeden z hasičů leží na oddělení ARO a druhý na jednotce intenzivní péče interního oddělení v nemocnici ve Strakonicích," uvedl Slabý.

Za poslední čtyři dny jde na jihu Čech nejméně o třetí podobný případ, kdy se neukáznění vodáci vydali na vodu, která je po přívalových deštích a povodních stále rozbouřená. V kraji jsou tak během prázdnin už tři utopení vodáci. Prvním byl opilý muž, který jel na Českokrumlovsku se svými třemi kamarády na loďce, která se s nimi převrhla. Dva se podařilo zachránit, třetího našli druhý den tři kilometry od Českého Krumlova.