"Krátce před nedělní desátou večer naboural opilý sedmačtyřicetiletý řidič osobní Hondy Accord do restaurace ve Dvořákově ulici v Novém Jičíně. Po nastartování vjel z přilehlého parkoviště na chodník a narazil přídí auta do venkovního dřevěného posezení a skleněné výlohy restaurace, nikoho naštěstí nezranil. Tři zkoušky dechu na alkohol ukázaly různé výsledky, poprvé 1,66 promile alkoholu v dechu, podruhé 1,44 promile a třetí dechová zkouška přístrojem Dräger ukázala 1,58 promile alkoholu v dechu. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal o odběr alkoholu v krvi. Policisté zjistili, že nemá řidičský průkaz. Na autě i zařízení restaurace vznikla stejná škoda, vyčíslena vždy na třicet tisící korun," uvedl mluvčí. Policisté zahájili trestní řízení pro řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Pokud bude obviněn a odsouzen, může jít do vězení až na dva roky.

V sobotu kolem šesté večer kontrolovali policisté ve Fulneku Jerlochovicích šestadvacetiletého řidiče BMW. Řídil s 3,52 promile alkoholu v dechu. "Jak policisté zjistili, Okresní soud v Novém Jičíně mu uložil zákaz řízení motorových vozidel do konce roku. Muž čelí podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění," sdělil Tomšík.

Za první letošní pololetí evidují novojičínští policisté celkem 83 řidičů, kteří při kontrole nadýchali přes jedno promile alkoholu v dechu. Zodpovídají se proto z ohrožení pod vlivem návykové látky.