"Naše strana má společné programové body se stranou Evropských demokratů, proto jsme se dohodli na společné kandidátce. Dále budeme o spolupráci jednat například se stranou Alternativa a Otevřená společnost," řekl Radek John.

Podle Johna straně nabídla spolupráci Občanská demokratická strana, tu však odmítli. "Naše strana vznikla právě z nespokojenosti s politiky ODS, proto s nimi nechceme spolupracovat," vysvětlil John.

Věci veřejné budou mít tři až pět kandidátů do říjnových voleb v každém kraji. Vyberou je sami voliči ještě před volbami. Od 16. června budou moci zájemci na webových stránkách strany hlasovat pro kandidáty, kromě webu mohou využít sms zpráv. Volby na kandidátku se uzavřou 29. července. Lidé budou moci vybrat zástupce kraje, kteří se utkají ve volbách.

V úterý strana představila dva kandidáty, kteří se budou ucházet o lídra strany v jednotlivých krajích. V Libereckém to bude bývalý hejtman a člen ODS Petr Skokan a v kraji Jihomoravském Martin Jan Stránský, který by se v případě úspěchu chtěl věnovat zdravotnictví.

"Jednáme i s jinými osobnostmi, které se chtějí ucházet o možnost kandidovat za Věci veřejné," doplnil John. Více konkrétní být ale nechtěl.