"Skokan se hodlá ucházet o lídra kandidátky strany Věci veřejné v Libereckém kraji. Strana bude přímo volit lídry na internetu a formou SMS zpráv, takže se teprve uvidí. Kandidáti projdou ohněm ještě před volební kampaní, lidé si vyberou nejsilnějšího kandidáta za určitý kraj," sdělil v úterý v Praze agentuře Mediafaxu předseda Věcí veřejných Radek John. Za Jihomoravský kraj bude jeho slov kandidovat Martin Jan Stránský.

Skokan zatím členem nové strany není, podle stanov Věcí veřejných musí měsíc počkat, než bude moci do strany vstoupit. Stane se tak ještě do doby, než začne předvolební kampaň.

„V nové straně Věci veřejné mě zaujali aktivní lidé, program strany i její dobrá pravicová orientace. Zvažuji, že do ní vstoupím, ale členem strany VV ještě nejsem,“ upřesnil Skokan. Dodal, že s ODS se rozešel v dobrém, protože po většinu sedmnácti let se práce v této partaji oboustranně dařila.

Politik Petr Skokan byl v minulosti starostou České Lípy a od roku 2004 do loňských voleb hejtmanem Libereckého kraje. Kandidoval v senátních volbách za obvod Česká Lípa, ale tam ho porazil kandidát Karel Kapoun (ČSSD) z Doks na Českolipsku. Bývalý hejtman pak uvažoval o podnikání, ale nová strana Věci veřejné ho podle svých slov vtáhla znovu do politiky.