Návštěvníky karlovarského festivalu nadchnul komediální snímek režisérské dvojice Ereze Tadmora a Sharona Maymona. Hlavními postavami filmu Na velikosti záleží, který festival uvedl v sekci Jiný pohled, jsou čtyři plnoštíhlí kamarádi nacházející smysl života v bojovém umění sumo.

Druhé místo patří s hodnotou 1,25 archivnímu snímku Dívka z titulní strany režiséra Charlese Vidora. Snímek ze zákulisí mediálního světa a showbyznysu diváky baví i po 65 letech, které uplynuly od jeho premiéry. Třetím nejlépe hodnoceným snímkem karlovarského festivalu je americké drama Wrestler s Mickeyem Rourkem v hlavní roli. Film, jemuž diváci festivalu udělili 1,26 bodů, bude od čtvrtku ke zhlédnutí v české distribuci.

Jediným českým zástupcem v první desítce je záznam divadelní inscenace Dobře placená procházka od režiséra Miloše Formana. Snímek, který měl v Karlových Varech v sobotu světovou premiéru, má 1,41 bodů, což stačí na sedmé místo. V pořadí překvapivě nefiguruje žádný film z hlavní soutěžní sekce karlovarského festivalu.

Návštěvníci festivalu o divácké ceně rozhodují prostřednictvím kupónů, jimiž mohou kvalitu filmu oznámkovat od jedničky do čtyřky. Výsledná známka je průměrem udělených bodů.