Snímek Anděl u moře je pro režiséra částečně autobiografický, protože v minulosti prožil stejnou situaci jako jeho dětský hrdina, kterému otec odhalí svou duševní poruchu. "Chtěl jsem natočit osobitý film, abych se při jeho realizaci mohl osvobodit od vlastních problémů. Jsem posedlý vztahem otce a syna," uvedl na úterní tiskové konferenci Dumont, jehož otec trpěl maniodepresivitou. Režisér na téma mužských rodinných vazeb napsal dva další scénáře, které by rád v budoucnu zrealizoval.

Dvanáctiletého Louise, jemuž otec svěří své tajemství, ztvárnil Martin Nissen, kterého Dumont považuje za svůj velký objev. Mladý herec vzešel z castingu, během něhož režisér zhlédl více než 200 chlapců. Nissen jej zaujal svou schopností soustředit se na roli. "Martina jsem do ničeho nemusel nutit, sám svou roli pochopil," řekl o spolupráci Dumont. Dětský herecký objev natáčení popsal jako obrovskou zkušenost, za kterou je vděčný.

Příběh filmu Anděl u moře se odehrává na marockém pobřeží, kde jsou postavy odkázány samy na sebe. "Chtěl jsem, aby rodina byla izolována. V Maroku je na jedné straně rozbouřený oceán a na druhé vyprahlá poušť," dodal režisér. Natáčení v Maroku bylo pro celý štáb velmi náročné, protože veškerá technika musela být do země dopravena a všichni museli po dobu pěti týdnů zůstat na jediném místě.