Režisér se opět vrátil ke svému oblíbenému filmovému žánru psychologického hororu. V centru příběhu je mladý hudebník Marek, který odchází do opuštěného domu, kde se chce věnovat malování obrazů. Budova má však tajemnou historii a hlavní hrdina zde začíná podléhat temné energii. Marka začnou postupně ovládat události z minulosti a začnou se mu zjevovat tragické příběhy z doby druhé světové války.

Do hlavní mužské role obsadil Herz Ivana Fraňka, který se objevil mimo jiné ve snímku Tajnosti od Alice Nellis. Další postavy ztvárnili herci Lenka Krobotová, Michal Dlouhý, Zuzana Kronerová či Andrej Hryc.

Juraj Herz se zapsal do dějin české kinematografie především hororem Spalovač mrtvol, který vytvořil v roce 1968 a titulní roli Karla Kopfrkingla ztvárnil nezapomenutelným způsobem Rudolf Hrušínský. V období normalizace natočil filmovou adaptaci Petrolejové lampy podle románu Jaroslava Havlíčka, drama Morgiana, komedii Holky z porcelánu, drama Den pro mou lásku, pohádku Panna a netvor nebo válečné drama Zastihla mě noc. Ve své režijní kariéře pokračoval také po své emigraci v Německu.