Režisér se inspiroval krátkou povídkou britské spisovatelky Rose Tremainové. V centru příběhu je Katie, která žije sama se svou osmiletou dcerkou Lisou. Jednoho dne se v továrně seznámí s Pacem, z jejichž vztahu vzejde syn Ricky. Malé novorozeně překvapí své rodiče ve chvíli, kdy mu začnou na zádech růst křídla. Místo, aby se učil své první krůčky, tak zkouší létat. Katie chce dítě uchránit před veřejností, ale výjimečnost jejího syna není možné dlouhodobě utajit. Netradiční chlapec upoutá pozornost médií, lékařů i sousedů.

V titulní roli se představila Alexandra Lamyová a Sergi López. Výrazná vedlejší role Lisy byla svěřena Mélusine Mayanceové.

François Ozon není pro pravidelné návštěvníky karlovarského festivalu neznámým autorem. Na svém kontě má například drama Pod pískem, komedii 8 žen, dramata Bazén či 5x2. Snímek Ricky však žánrově vybočuje z tvorby Françoise Ozona. Autorův film produkovala Claudie Ossardová, která je prezidentkou letošní hlavní poroty a bude rozhodovat o držiteli Křišťálového globu.