Původem útočník Vrána, jehož brněnští trenéři v posledních zápasech zkoušeli i na pravém kraji obrany, by měl odcestovat s Duklou na turnaj do Francie. "Pavla jim zapůjčíme. Po návratu dořešíme podrobnosti, mělo by se jednat o hostování," upřesnil kouč a současně sportovní ředitel brněnského klubu Miroslav Beránek.

Zkušený trenér nyní přemýšlí nad obsazením pozice stopera. Zraněný kapitán Jan Trousil nejspíš nestihne úvod sezony, proto Brno potřebuje k Josefu Dvorníkovi dalšího ostříleného beka. "Bohužel se nám v tomto ohledu moc nedaří. Musíme ale hledat dál, je to naše priorita," uvedl Beránek, jenž marně usiloval o zlínského Iva Zbožínka a Adama Petrouše, jenž naposledy působil v Rakousku.

Beránkovi se už začíná rýsovat kádr pro podzimní část sezony. "Ke konci tohoto týdne si spolu s mými spolupracovníky sedneme a probereme, kdo v kádru zůstane. K zúžení určitě dojde," prozradil kouč.

Napovědět mu může středeční turnaj v Nové Včelnici, na němž se fotbalisté Brna střetnou nejprve s Příbramí a podle výsledku je čeká buď ve finále, nebo v zápase o třetí místo jeden z dvojice České Budějovice - Slavia Praha. Chybět stále budou marodi Trousil, Zbyněk Pospěch, František Schneider a také brankář Martin Lejsal, který je na testech v Anglii. K dispozici už bude naopak posila ze Slavie František Dřížďal, jenž po nemoci začal s tréninkem.