PRAHA - "Obcím postiženým povodněmi jsme pomoc poskytli okamžitě, v neděli 28. června odvezly kamiony první potřebné věci do Hustopečí nad Bečvou a následující dny také do Nového Jičína a Kunína. Po úterním jednání půjde finanční pomoc konkrétním deseti obcím, ze kterých každá obdrží 250 tisíc korun," řekl Blažek. Peníze dostanou od pražského magistrátu obce Jeseník nad Odrou, Hodslavice, Životice u Nového Jičína, Putim, Ženklava, Hustopeče, Polom, Bavorov, Strunkovice na Blanici a Kunín.

Další peníze ze svého rozpočtu vyčlení Praha 1 až 21. Každá z městských částí poskytne finanční částku minimálně 50 tisíc korun, některé z větších městských částí dají tuto částku hned několika obcím. "Obce nyní potřebují hlavně finanční pomoc, například na dovoz pitné vody, protože povodeň v některých vesnicích a městech znečistila studny," doplnil Blažek.

Blažek nevyloučil, že by se do konce července mohli sejít členové pražského zastupitelstva, aby z rozpočtu uvolnili větší finanční pomoc. Rada může schválit finanční prostředky pouze do 2,5 milionu korun.