Krátce před nedělním odjezdem do Rakouska sehráli fotbalisté Jablonce přípravné utkání s Hradcem Králové. Zápas se hrál v pátek 3. července netradičně na 3x35 minut. Severočeši podlehli druholigovému soupeři 1:2. Jedinou branku Baumitu zaznamenal v 70. minutě Kocourek.

"Prostřídali jsme všechny zdravé hráče kádru, měnili se na hřišti skoro hokejově. Z naší strany to moc povedený zápas nebyl. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale měli jsme je řešit daleko lépe," uvedl pro oficiální internetové stránky klubu asistent jabloneckého trenéra Jozef Weber.

Jablonečtí poté v neděli nabrali směr Rakousko. Na herní soustředění do Bruck an der Mur odcestovalo čtyřiadvacet hráčů. "Neodjel třetí gólman Ondřej Bočok, který se bude připravovat s B-týmem, ani navrátilec z hostování v Letohradu Ondřej Bíro. Kvůli zdravotním problémům neodcestoval s mužstvem ani Filip Klapka," upřesnil v úterý agentuře Mediafax Bárta.

Soustředění, na kterém jsou Jablonečtí zatím dva dny, dosud probíhá podle plánu. "Zatím jsou tam krátce, takže je brzy na nějaké hodnocení, Rakousko ale málokdy zklame. Myslím si, že co se týče ubytování, tréninkových ploch a celkového zabezpečení, je mužstvo spokojeno," sdělil sportovní ředitel Severočechů.

Jablonečtí sehrají v Rakousku tři přípravná utkání. Prvním soupeřem jim ve středu bude předposlední tým uplynulého ročníku chorvatské ligy NK Zadar. V sobotu nastoupí proti rakouskému Kapfenbergu s českými fotbalisty Fukalem, Sieglem a Heinzem a na závěr se příští středu těsně před odjezdem utkají s německým velkoklubem Werderem Brémy.

Jablonečtí před odjezdem na soustředění zkoušeli levonohého slovenského obránce Martina Husára. Jeho testy na severu Čech však nebyly úspěšné a hráč v jabloneckém kádru nezůstane.