Drobné úpravy budou spočívat v opravě stolů a židlí ve foyer a v Divadélku v klubu, zaměstnanci technického úseku pak musejí čistit filtry klimatizací, stěny pokladny budou zatepleny a revize se dočká i vzduchotechnika, osvětlení, strojní ovládání jeviště a podobně. Kromě toho se některé prostory budou malovat a údržbě se nevyhnou ani zelené plochy v okolí divadla a kašna

"Letos je výjimečná situace v tom, že město nám z plánovaných investičních akcí neuvolnilo žádné prostředky. Všechno budeme řešit vlastními silami. Veškeré práce vyjdou přibližně na padesát tisíc korun a měly by být hotovy do poloviny srpna," poznamenal Houžva.

Divadelní prázdniny potrvají až do 31. srpna a po tuto dobu bude uzavřena i půjčovna kostýmů. V částečném provozu bude jen pokladna, kde si zájemci mohou zakoupit lístky na zářijová představení. Do 17. července bude lidem k dispozici od 12 do 17 hodin. Pak bude až do konce měsíce července mimo provoz a znovu se pokladna otevře 3. srpna.

Novou sezonu s podtitulem Čas radostných procitnutí zahájí zlínská scéna slavnostně 12. září představením Švejk, které režíroval Jan Jirků. O den později pak čeká dětské publikum česká premiéra nové pohádky Jak šlo vejce na vandr v režii Pavla Gejguše.