Režisér Andreas Dresen před projekcí uvedl, že na karlovarském festivalu oceňuje hlavně jeho publikum, které vytváří neopakovatelnou atmosféru. Mezinárodní premiéry komedie Whisky s vodkou se společně s ním zúčastnil také scenárista Wolfgang Kohlhaase a herečtí představitelé Sylvester Groth a Henry Hübchen. Zejména druhý z nich svým výkonem nadchnul festivalové publikum.

Německý soutěžní film Whisky s vodkou vypráví příběh stárnoucího herce Otty Kullberga, jehož nezodpovědné chování a sklony k alkoholismu ohrožují natáčení. Producent se tak rozhodne pořídit dubléra a všechny záběry pořídí dvakrát, kdyby dosavadní představitel selhal. Filmová hvězda je tak vyprovokována k přehodnocení dosavadního života, ale zároveň není ochotna slevit ze své ješitnosti. Vzniká tak tragikomický spor mezi dvěma muži, kteří ztělesňují jednu roli s vědomím, že v závěrečném sestřihu bude figurovat pouze jeden z nich.

Dresen je autorem intimního dramatu Sedmé nebe o milostném vzplanutí mezi dvěma seniory, které bodovalo na festivalu v Cannes a získalo také dvě nominace na evropské filmové ceny.