Ve dvaceti letech lídrem týmu v Davisově poháru, není to příliš přitažené za vlasy? „Já to tak ale neberu. Jistě jsem teď pátým hráčem na světě, mám letos dobré výsledky, ale Davisův pohár je týmová soutěž, hraje se pět zápasů a všichni máme stejnou zodpovědnost za výsledky,“ tvrdí Juan Martín del Potro.

Bez zkušeného Davida Nalbandiana v sestavě, bude na del Potra přesto velký tlak. „Já si ho ale nepřipouštím. Myslím, že žebříček nehraje v Davisově poháru takovou roli. Máme vyrovnaný tým a soupeř taky, takže očekávám v Ostravě velmi vyrovnané zápasy,“ přidává bez dvou centimetrů dvoumetrový hráč. Letos se objevily spekulace o tom, že del Potro nemá s Nalbandianem nejlepší vztahy. „To není pravda, vycházíme spolu dobře, stejně jako s ostatními v týmu. Chceme vyhrát Davisův pohár, bez toho, abychom drželi pohromadě, by to nešlo,“ podotkl.

K bilanci s českými tenisty del Potro řekl, že zápasy s Berdychem i se Štěpánkem byly velmi vyrovnané. „S Radkem Štěpánkem jsem letos na tvrdém povrchu v Memphisu prohrál 6:7 a 4:6,“ vzpomíná na duel s o deset let starším českým tenistou.

S o tři roky starším Tomášem Berdychem se na okruhu ATP utkal dvakrát. Loni na tvrdém povrchu v Tokiu vyhrál Berdych 6:1 a 6:4. Letos na antuce v Madridu prohrával Berdych 2:6 a 1:4 a poté pro zranění vzdal. Navíc se Berdych radoval před třemi roky i na challengeru v Prostějově po setech 6:3 a 6:3. „V hale na taraflexu jsou oba čeští hráči jedněmi z nejlepších hráčů na světě,“ uznal kvality Štěpánka s Berdychem mladý Argentinec. „Navíc jsou doma a teď ve Wimbledonu hráli skvěle.“