Komedii s muzikálovými prvky Za všechno může Jidáš představila umělecké ředitelka karlovarského festivalu Eva Zaoralová. Snímek Davida Ferraria podle ní tvoří světlé místo letošní soutěžní sekce, v níž převládají spíše depresivně laděné snímky. "Je to film o pašijových hrách, které se odehrávají ve vězení. Ale navzdory závažnému tématu se jedná o hudební komedii. Pokud budete chtít během projekce zpívat a podupávat si, nic vám v tom nebrání," řekl před projekcí režisér Davide Ferrario.

Italská komedie Za všechno může Jidáš pojednává o skupině vězňů, s nimiž má mladá avantgardní režisérka v plánu nastudovat divadelní představení o posledních dnech Ježíše Krista. K tragikomickému konfliktu dojde ve chvíli, kdy se nikdo z vězňů nechce zhostit role Ježíšova zrádce Jidáše. Režisérka tak hledá východisko z této situace netradiční interpretací biblického textu, v níž si Ježíš namísto vykoupení smrtí zvolí život.

Přestože jsou obyvatelé vězeňského zařízení touto myšlenkou nadšeni, místní zastánci katolické víry jejich názor nesdílí. Film Za všechno může Jidáš je tak úvahou o věčném hledání pravdy a nesnadné cestě pokrokových myšlenek v konzervativní společnosti.

Davide Ferrario do svého filmu vedle skutečných vězňů a jejich dozorců obsadil polskou modelku a herečku Kasiu Smutniakovou. Natáčení jeho komedie probíhalo bez přesného scénáře a řada scén je výsledkem nečekané improvizace.