Poslední případ se stal v pondělí dopoledne, kdy trojice vodáků spadla do rozvodněné Lužnice u jezu v Soběslavi. „Podařilo se je vytáhnout včas a jsou v pořádku. Jsou ale nepoučitelní a vůbec si neuvědomují, jak moc je v této době divoká voda nebezpečná,“ řekl operační důstojník jihočeských hasičů.

V neděli zase hasiči zachraňovali dva vodáky u Vimperka, když se s nimi na rozbouřené Vltavě převrhla loďka. Muži se zachytili o strom, kde čekali hodinu, než se je podařilo dostat pryč. Z Brna byl povolaný vrtulník, ten nakonec nemusel zasahovat.

Na jihu Čech se za poslední tři týdny utopilo již šest lidí. Mezi utonulými je i vodák, který u Větřní na Českokrumlovsku neuposlechl před týdnem výzev policistů a hasičů, že je sjíždění řek v současné době nebezpečné. Spolu se svými dvěma kamarády se vydali na vodu. člun ses nimi převrhl, dva muži doplavali ke břehu, třetí se utopil. Jeho tělo našli až tři kilometry od Českého Krumlova.

V neděli se na Táborsku topil osmiletý chlapec, který spadl do rybníka. Poté, co ho místní vytáhli a záchranáři oživili, jej vrtulník v kritickém stavu transportoval na specializované pracoviště do Prahy.