Dresenův film zachycuje stárnoucího herce Otta, který je na sklonku kariéry pro svou nespolehlivost během natáčení nahrazen mladším kolegou. Generační konflikt je v německém snímku vyjádřen prolínáním skutečné reality s inscenovaným filmovým příběhem. "Natáčení snímku Whisky s vodkou pro mě bylo zajímavou zkušeností. Dělal jsem zároveň film i film o film, což vyžadovalo dvojí režii. Musel jsem se tak stát trochu hercem, protože jsem se objevil i před kamerou," řekl Dresen.

Tragikomický snímek je podle režiséra portrétem člověka, kterému se ze života podařilo vytřískat maximum. Nyní se však ukazuje, že měl nesprávně nastaveny životní hodnoty. "Film neodpovídá na žádné závažné otázky dnešní doby. Je o tom, že čas kolem nás plyne a je na lidech, jak se s tím vypořádají," shrnul námět německého soutěžního filmu scenárista Wolfgang Kolhaase.

Představitel hlavní mužské role se přiznal, že mu role muže, který své starosti utápí v alkoholu, nebyla příliš blízká, protože sám je abstinent. "Na postavě mě zaujala především skutečnost, že Otto celý život odmítal nést odpovědnost za druhé a na konci života se cítí osamělý," řekl herec Sylvester Groth.

Režisér Andreas Dresen na sebe upozornil snímkem Sedmé nebe o milostném vztahu mezi dvěma seniory, které bylo oceněno na festivalu v Cannes a získalo dvě nominace na Evropské filmové ceny.