Režisér přiznal, že měl před natáčením svého nového snímku značné problémy s obsazením mužských rolí. "Hledali jsme typy, kterým uvěříme, že jsou z toho prostředí. Takže jsme sáhli do Čech, do Polska, na Slovensko, do menšinového divadla. Našli jsme Attilu Mokose, je to Slovák maďarské národnosti. Takto jsme to poslepovali." Pro Mokose představuje účast ve filmu Pokoj v duši první velkou filmovou roli. Slovenský herec uvedl, že do této doby hrál především na divadle.

Tvůrci prohlásili, že chtěli zachytit "karpatský kapitalismus", tedy skutečný způsob života na slovenské vesnici, který je odlišný od bydlení ve větších městech. Snímek se odehrává v obci Čierny Balog na středním Slovensku.

Vladimír Balko hovořil také o tom, že ho natáčení zcela pohltilo: "Kdysi jsem slyšel, že film je droga. A já musím potvrdit, že ano. Opravdu je to tak," prohlásil režisér, kterého na natáčení nejvíce překvapily přestávky, které se musely dodržovat, aby si mohl odpočinout filmový štáb.

Titulní píseň k filmu složila a zazpívala Jana Kirschner, která popsala okolnosti vzniku baladické skladby: "Bylo to komplikované s tou písní. Rodila se po několik měsíců. Chtěla jsem napsat něco, co bude baladické, folkové a zároveň poetické. Tedy velmi složité na napsání. Trvali mi to skutečně rok. Myslím, že mi velmi pomohlo, když jsem viděla Čierny Balog," řekla zpěvačka a dodala, že hudba je univerzálním způsobem vyjádření. Zpěvačka novináře pobavila, když oznámila, že píseň Pokoj v duši je podle jejích informací v současnosti nejhranější skladbou ve slovenských krematoriích.

Producent Ján Kováčik oznámil, že rozpočet slovenského dramatu Pokoj v duši činil 40 milionů slovenských korun.