Tvůrci představili novinářům plakát z dílny Aleše Najbrta, na kterém jsou zobrazeni dva hlavní herečtí představitelé při jízdě na kole. Herci Jana Plodková a Marek Daniel, kteří ve válečném dramatu Protektor ztvární milostnou dvojici, pózovali fotografům u nově odhaleného plakátu. "Jste první publikum, které plakát vidí," uvedl producent a zástupce společnosti Negativ Pavel Strnad.

Výtvarník a designér Aleš Najbrt spolupracoval se svým bratrem Markem poprvé. Plakát nafotil Václav Jirásek a podle Aleše Najbrta má vyjadřovat paralelně se vyvíjející osudy. Důležitou roli hraje ve filmu kolo, z tohoto důvodu je zobrazeno také na oficiálním plakátě.

Děj snímku Protektor je zasazen do období druhé světové války. V centru děje stojí manželská dvojice Hana a Emil, jejichž život významným způsobem ovlivní dobové události. Hana je totiž židovka a její manžel ji chce za každou cenu ochránit. Toho však lze docílit kolaborací s nacistickým režimem, což značně poznamená jejich doposud harmonický vztah. Emilovi začne vlivem událostí jeho nová funkce vyhovovat.

Česká premiéra je naplánována na 24. září.