Mše k 594. výročí mučednické smrti Husa se účastnily na stovky lidí, pozvání přijali i prezident republiky Václav Klaus a premiér Jan Fischer.

V této souvislosti prezident Klaus uvedl, že je škoda, že stále méně lidí uctívá památku tak velkého muže. "Proto se už poněkolikáté angažuji buď tady v Betlémské kapli odpoledne, nebo dopoledne, kdy se vždycky v tento den dělá podobná akce před Husovým domem v Husinci, " řekl prezident.

Podle Klause nelze na Husa zapomínat díky jeho odvaze jít za svou pravdou a nebát se za každou cenu zařadit se, aby nebyl viděn. "Já myslím, že je to od Husa obrovské poselství, které bychom si měli udržet, budeme ho potřebovat," prohlásil Klaus.

Premiér Fischer také vyzdvihl osobnost Jana Husa především jako skvělého českého intelektuála. "Byl ochoten zaplatit daň nejvyšší, když v 15. století se postavil proti establishmentu a dával lidem naději. To je poselství vynikajícího vzdělaného českého intelektuála pro všechny generace," řekl Fischer, který se podle svých slov účastnil takové bohoslužby poprvé.

Mezi přítomnými byli také exministr a někdejší místopředseda ČSSD Ivo Svoboda a bývalá ministryně Barbora Snopková, kteří byli v roce 2005 odsouzeni k pětiletému vězení za vytunelování společnosti Liberta Mělník.