„Celková dotace na projekty s názvy Skate park na Lapači a Bezpečí pro seniory, které jsme letos předkládali do Městského programu prevence kriminality, činí 856 tisíc korun, což odpovídá skoro osmdesáti procentům celkových nákladů,“ Kudlík, který je zároveň manažerem prevence kriminality.

Skate park na Lapači se tak dočká tří nových překážek, navíc bude oddělen betonovými svodidly od sousední komunikace. „Areál byl totiž vybudován před deseti lety a za dobu jeho užívání se objevila řada technických problémů. Některé překážky navíc již nevyhovují současným trendům,“ vysvětlil místostarosta.

Letošní projekt prevence kriminality myslel také na seniory. Pomocí televizních spotů a letáků má upozornit starší lidi na nebezpečí, která na ně číhají.

„Senioři jsou totiž velmi snadno manipulovatelní a často se proto stávají obětí trestných činů a podvodů,“ vysvětlila už před časem záměr předsedkyně vsetínské komise prevence kriminality Olga Krejčířová. V rámci tohoto projektu bude radnice také pokračovat v instalaci bezpečnostních řetízků. „Už teď registrujeme přibližně stovku zájemců,“ podotkl ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák s tím, že uspokojeny mohou být přibližně dvě stovky seniorů.